Do czego przydają się sprzęgła specjalne?

Do czego przydają się sprzęgła specjalne?

W pewnych okolicznościach sprzęgła standardowe nie są najlepszymi rozwiązaniami. Na szczęście, na ich bazie można stworzyć rozwiązania odpowiadające zindywidualizowanym potrzebom.

Tak powstają sprzęgła specjalne. Zapotrzebowanie na nie jest dziś zresztą na tyle duże, że wykonywanie ich na zamówienie nie jest jedyną opcją, na którą możemy się zdecydować. Sprzęgła elastyczne są też dostępne w specjalistycznych sklepach. Znając najważniejsze parametry poszukiwanego przez nas rozwiązania szybko możemy więc zorientować się, że znajduje się ono na wyciągnięcie ręki.

Zastosowań sprzęgieł elastycznych jest wiele. Przeważnie to właśnie one umożliwiają przeniesienie napędu pochodzącego z silnika elektrycznego bezpośrednio na przekładnię zębatą napędów wykorzystywanych przez nas urządzeń i maszyn. Możemy spotkać je więc zarówno w pompach i wentylatorach, jak i w wirówkach i mieszalnikach. Ich obecność zapobiega nagłym i częstym przeciążeniom, które wynikają z charakterystyki pracy konkretnego rozwiązania.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na moj.com.pl.